WiFi \ Katalog poskytovatelů internetu - Česko

mh2net, z.s.

Aktualizováno:
16.10.2017
ISP-rating

Mh2net,z.s. působí v oblasti Mnichova Hradiště a blízkého okolí od roku 2003. Mezi základní cíle spolku patří využití informačních a komunikačních technologií pro šíření vzdělanosti, kultury a odstraňování informačních bariér. Z tohoto důvodu umožňujeme v rámci projektu MDOŠ bezplatné připojení k síti školám, školkám a knihovnám. Síť mh2net pokrývá převážnou část Mnichova Hradiště a okolních obcí. Základ naší infrastruktury tvoří pojítka v pásmech 76GHz, 10GHz a 5GHz. Jako jediní v okolí taktéž provozujeme vlastní optickou datovou síť. Hlavní bod sítě je napojen na uzel NFX z.s.p.o. v Praze v Sitel telehouse přes optickou datovou síť. Prostřednictvím NFX z.s.p.o., jehož je mh2net,z.s. členem, je dále zajišťována konektivita peeringem do NIX (Praha), DE-CIX(Frankfurt), AMS-IX(Amsterdam) a LYNX(Londýn). Ostatní IP transit je zajištěn nadnárodní společností TeliaSonera a záloha pak skrze síť společnosti Tiscali. NFX z.s.p.o. je dále členem RIPE NCC z čehož plyne takřka neomezená možnost veřejných IP adres. Celá naše síť je v současné době připojena rychlostí 1Gbit FD, kterou lze kdykoliv flexibilně dle potřeb navýšit.
Jsme hrdí na to, co jsme od roku 2003 ve svém volném čase vytvořili. Velmi by nás mrzelo, kdybyste nás považovali jen za dalšího poskytovatele Internetu.
Mh2net je otevřené společenství lidí, kteří mají společný cíl - provoz a rozvíjení počítačové sítě v Mnichově Hradišti a okolí, ale nejen to. V současnosti sdružuje přes 870 členů. Pravidelný členský příspěvek činí 300,- Kč/měsíc (nezávisle na rychlosti připojení konkrétních členů).
Motivací pro vznik sítě byla nespokojenost se stavem na trhu síťové komunikace v dřívějších letech. I nyní však náš spolek pozitivně hýbe trhem v oblasti komunikací v regionu, kdy ISP snižují cenu a zvyšují rychlosti a oblasti připojení v návaznosti na dění právě v našem spolku a na naší síti. A tak možná právě i Vy, z okolí, kteří nejste připojeni do sítě mh2net ani nejste členy spolku, nepřímo vděčíte za Váš internet právě našemu spolku.
Síť vznikla a stále ji rozvíjíme ve svém volném čase, z toho vyplývají důležité odlišnosti oproti komerčním subjektům. Základní odlišností je právní forma, kterou je zapsaný spolek - ve zkratce tedy mh2net,z.s. Tato odlišnost se však neodráží na kvalitě sítě, kterou v mezidobí profesionálně spravuje outsourcing hotline.
Naším cílem je tvořit síť, kde budou platit naše vlastní pravidla, sociální i technická. Připojit se k nám může každý, kdo sdílí tento cíl. Odměnou za větší nároky na Vaši samostatnost pak bude permanentní přístup do vnitřní sítě bez omezení objemu přenesených dat, podstatně vyšší průměrná rychlost připojení a samozřejmě také přátelské společenství četných dobrovolníků, bez kterých by síť nemohla vzniknout ani fungovat.

Partner sekce:


Váš poskytovatel připojení

K vaší IP adrese 3.238.112.198 bohužel nemáme přiřazeného žádného poskytovatele internetu.
Tip: Navštivte sekci VoIP a porovnejte nabídku více než třech desítek operátorů!

Reklama:

Reklama: