Memorandum ZUI

, 4. února 2003

1. Výsledky dosavadního průběhu jednání

V průběhu jednání Fóra se
podařilo:

Diskuze k článku

Morbidos_angelos, 11. 3. 2003 (12:25):

Lidicky na Skynet si dejte velkyho mazjla
je to banda zlatokopu a jakmile s nema podepisete smlouvu treba na ADSL chovaji se uplne stejne jako Telecom ..drzi vas a nepusti leda za sakcni poplatek jejich sluzby odpovidaji stavu kdy leva ruka nevi co dela prava …lzou a zakaznik ma pro ne cenu jen do doby nez zaplati …pro nekoho kdo si hodla zridit ADSL pres SKYNET mam dost informaci ktere ho jiste nepotesi ..taky jsem naletel, takze piste odepisu vsem a pripojim korespondenci ze skynetem…dlouho mi totiz nebylo tak vztekno ……

palo, 13. 2. 2003 (20:33):

rekne te jim co si myslite o skynetu pri demonstraci

http://www.skynet.cz/index.php?stranka=99&jazyk=cz

pokud nabidnou ADSL HOME za 500 tak to beru i omezeni 3G!

palo

Drak, 10. 2. 2003 (23:44):

Demonstrace
To je v této tecnicky zaostalé zemi nejlepší řešení proti zabedněmcům.

Drak Mrak

Martin Strejc, 9. 2. 2003 (11:01):

2Michal:"No mužeš si to vyzkoušet sám jednat s Telecomem ale kosy,cepy a střelné zbraně musíš odevzdat na vrátnici."

Se obávam,že ty kosy a cepy by byli asi jedný řešení,aby Telecom rychle uzavřel smlouvu,která by bylo výhodná pro uživatele a ne pro něj:-(((

RastaMan, 8. 2. 2003 (11:12):

No tak hlavne to predem pekne nahlas zverejnete, at je ucast co nejvyssi. Hned jak vyleze termin, zacnu nabor. Menovej fond bude proti tomu nic :o)

vyjednávač ZUI, 8. 2. 2003 (10:27):

ADSL není v regulaci proto, neboť podle starého zákona platného do konce roku 2002 na rozhodnutí ČTÚ o zařazení ADSL do regulace se k soudu odvolal Telecom a tím přestalo platit až do rozhodnutí soudu rozhodnutí ČTÚ. Nový zákon od 1.1.2003 již toto neumožňnuje. A protože AO nejsou schopní postavit vlastní VO, tak se čeká až co nabídne Telecom. Bohužel tak krutá je pravda v CZ.

Ale aby to nebylo tak černé, po konzultacích požádali jsme jednoho AO o zveřejění vlastní VO nabídky pro Telecom a snad již se tak děje, což bude mít za následek spor u ČTÚ a ten rozhodne. Jen čas utíká, snad se to do konce února vše stihne.

Není třeba zapomenout, že do 15.2. musí být dohoda mezi Telecomem a někým z AO o ADSL propojení. Pokud nebude, do hry vstoupí i ministr Mlynář, alespoň nám to tak řekl a také ZUI připravuje demonstraci proti Telecomu a jejich zdržování.

kiwi, 7. 2. 2003 (13:37):

Platit skoro 22 tisíc ročně za 192/64 při overbookingu 1:50 – na to se lidi jen pohrnou. BTW – je pravda, že se Telekom chystá při týhle rychlosti půjčovat filmy? LOL!

S těma 299 Kč je to už jistý? Čekal bych že udělaj ňákej program pro zákazníky co v podstatě přestanou využívat klasickou linku – řekněme 50-100Kč měsíčně při zvýšené sazbě za minutu hovoru a nulovém volném kreditu (ten je teď 90Kč – řada lidí ho pak nevyužije).

Sova Miloslav, 6. 2. 2003 (22:41):

Pánové asi vás nepotěším, ale ani po dnešním jednání není nic co by stálo za to publikovat.Věřte že ZUI dělá všechno pro to aby výsledek jednání dopadnul co nejlépe pro koncové uživatele. Co se týká ADSL tak zatím stále platí cena kolem 1500 Kč ale nezapomeňte si k tomu připočítat poplatek za telefonní přípojku 299Kč!!!Co se týká rychlosti tak se nic nezměnilo snad Český Telecom dostane rozum až se spustí ADSL na Slovensku – zde jsou předpokládané rychlosti:low (384 kbit/s downstream / 128 kbit/s upstream) standard (768 kbit/s downstream / 256 kbit/s upstream)
high (2048 kbit/s downstream / 512 kbit/s upstream)
Celý článek http://www.inet.sk/index.php?id=646&tema=DSL&page=clanok&text=nie&PHPSESSI D=7afe195314c9ac0a641ecd523bfe8561

Sova Miloslav, 5. 2. 2003 (20:11):

Jo, Tomáši kdyby to šlo takto jednoduše.
To co jsi napsal je logické a jednoduché řešení. Jenže zásadní problém je v tom, že Mlynář ani Stádník nemají moc chuť něco nařizovat – proč už dávno není ADSL v regulaci? Ty ceny co jsou tady na webu sme předali jak ČTU tak ministrovi.A alternativní operátoři? Ty to hrajou na jednáních občas na obě strany.Jediné co by převálcovalo argumentaci Telecomu by byla oficiální studie od Statistického úřadu která by podrobně analyzovala chování uživatelů – my máme k dispozici pouze studie ze světa. No a ČTU by se konečně musel začít chovat jako regulátor a ne jako "pozorovatel".Někdy o tom můžeme pokecat:-))

Tomáš Kapler, 5. 2. 2003 (19:56):

Nebylo by lepší, kdybyste to zkusili obráceně, nenechali se zvyklat na řešení technických perliček, ale spolu s ČTÚ a MIČR stanovili maximální ceny a nabízené služby, které by vycházely ze zkušeností ostatních zemí EU se kterými jistě tyto úrady mohou navázat komunikaci a toto předložit Telecomu, který se k tomu vyjádří a sdělí co mu brání v tom aby se co realizovalo a proč v tom konkrétním případě je u něj situace jiná než u jiných zemí?
Podle mě totiž ČTc velmi efektivně použil jednu marketingovou metodu psychlogických řešení (bohužel si nepamatuji název). V podstatě je to o tom, že když je nějaký problém, který nechcete aby se vyřešil, tak si vyberete drobnosti a řešíte to po těch prkotninkách a scházíte se kvůli tomu třeba každý týden a postupně řešíte tyto drobnosti, další týden připomínkujete, vyvracíte, případně můžete použít i dílčích vítězství, kdy jim jednou za tři týdny dáte vědět že jedna z těch milionu drobností tedy bude tak jak si protistrana žádá, oni jsou spokojeni jak to jde k jejich spokojenosti ale nechápou že stojí na místě.
Mimochodem už to že tahle setkání chodí tiskový mluvčí, který je placen od toho aby věci okecal a ne aby je řešil a má právě školy psychlogie a marketingu a v organization tree nemá žádnou vazbu na nikoho kdo se zabývá produkty či cenami o něčem svědčí.
Můj návrh – udělat separátní meeting ČTÚ, MIČR a vy a přesvědčit nejdříve JE! Zabere to pouze tak dvě až tři hodiny jednání kdy pochopí, že vše ve světě už dávno funguje a to za určité ceny. Případně si připravte na telefon nějaké zástupce telekomů z ciziny (AO jistě pomůžou). Na základě této schůzky udělejte seznam požadavků (spolu s AO i takových jako je nutnost propojení atd.) a to předložte Telecomu jako návrh na závazné řešení do 3 měsíců. On bude mít 7 dní na to, aby vysvětlil proč to nejde a proč to na rozdíl od něj všude jinde jde. Na tom vy budete 7 dní pracovat a najdete protiargumenty. Potom uděláte společnou schůzku, kde se pokusíte vyvrátit argumenty či udělat kompromisy. Tato schůzka neskončí dříve, než budou obě strany spokojené (když skončí dříve Telecom, bude platit to co bylo v návrhu, vy samozřejmě musíte dávat reálné návrhy). Toto bude dáno jako draft ČTÚ, ke kterému se opět bude moci 1 týden připomínkovat a udělá se poslední schůzka. Pak to vyjde rozkazem a Telecom bude muset do 6 týdnů nebo kolik zbývá z těch 3 měsíců uvést vše do praxe (odvolání už nemá odkladný účinek).
Protože Telecom jistě nestihne splnit podmínku Mlynáře na vyřešení do přespříštího týdne, tak bude nejlepší možný okamžik udělat s ním schůzku.

Michal, 5. 2. 2003 (19:51):

No mužeš si to vyzkoušet sám jednat s Telecomem ale kosy,cepy a střelné zbraně musíš odevzdat na vrátnici.

Max, 5. 2. 2003 (19:38):

Jo, ale už se je nepodařilo prosadit… fakt tristní. Hlavně že víte, co lidi chtějí :o(( Myslím že Telecomáci nejsou zabednění, ale vychcaní

Max, 5. 2. 2003 (19:36):

Mám doma modem a stačí mi to, spíš mi vadí, že jsme snad jediná země s časovaným dial-upem. A jestli celé slavné fórum nebude schopné prosadit alespoň intervalový paušál (mimo špičku), tak ať jde do háje… Mám pocit, že v poslední době šíleně zvolnili ze svých požadavků a návrhů… Je krásné napsat "jednání se neodvíjelo od potřeb…" ale proto tam jste, abyste to tak směřovali!

Martin, 5. 2. 2003 (16:55):

Jo ADSL 512kb/s, ale tak v roce 2010!
Jinak docela tam makáte na tom Internetovým Fóru, to jsem nečekal. Hlavně už aby to přineslo nějaké ovoce,držím palce.

Mik, 5. 2. 2003 (11:25):

A co nějákej závěr?
Za 14 dní se uvidí, nebo něco trochu povzbuzujícího……
Třeba ADSL za 1000 Kč 512/256Kb/s 🙂

Kategorie Bleskovky.

Diskuze: 15 Comments

Navštivte také

Speedmeter Internetu pro všechny

Katalog Wifi sítí

Reklama:

ujezd.net
ujezd.net

Bleskovky

MPO spustilo veřejnou konzultaci nové mapy – intervenčních oblastí pro dotace NGA

, 19.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MPO spustilo veřejnou konzultaci nové mapy – intervenčních oblastí pro dotace NGA

UPC hlásí výrazný růst tržeb i připojených domácností

, 12.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem UPC hlásí výrazný růst tržeb i připojených domácností

Konferencia „Kam kráčajú telekomunikačné siete Slovensko 2018“ už za pár dní. Nepremeškajte registráciu.

, 8.10. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Konferencia „Kam kráčajú telekomunikačné siete Slovensko 2018“ už za pár dní. Nepremeškajte registráciu.

Letní akvizice – Edera kupuje Metropolitní

, 3.7. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letní akvizice – Edera kupuje Metropolitní

ISP Futuretec 2018

, 21.5. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ISP Futuretec 2018

Vodafone kupuje UPC. Obchod musí ještě potvrdit Evropská komise.

, 10.5. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vodafone kupuje UPC. Obchod musí ještě potvrdit Evropská komise.

GDPR a efektivní sdílení pověřence na ochranu osobních údajů

, 27.2. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem GDPR a efektivní sdílení pověřence na ochranu osobních údajů

Kuki naděluje na Vánoce extra porci filmů a pohádek

, 18.12. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kuki naděluje na Vánoce extra porci filmů a pohádek

Více bleskovek →

Články

RAy3 – optimální mikrovlna od RACOMu

, 3.12. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem RAy3 – optimální mikrovlna od RACOMu

MPO spustilo veřejnou konzultaci nové mapy – intervenčních oblastí pro dotace NGA

, 19.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MPO spustilo veřejnou konzultaci nové mapy – intervenčních oblastí pro dotace NGA

Reportáž zo Slnečných jazier – malé ohliadnutie za konferenciou Kam kráčajú telekomunikačné siete Senec 2018. 2/2

, 5.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Reportáž zo Slnečných jazier – malé ohliadnutie za konferenciou Kam kráčajú telekomunikačné siete Senec 2018. 2/2

Reportáž zo Slnečných jazier – malé ohliadnutie za konferenciou Kam kráčajú telekomunikačné siete Senec 2018. 1/2

, 1.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Reportáž zo Slnečných jazier – malé ohliadnutie za konferenciou Kam kráčajú telekomunikačné siete Senec 2018. 1/2

 

Doporučujeme

Děti a bezpečí z/na internetu – jde to vůbec nějak zajistit?

Děti a bezpečí na internetu – sociální sítě

Mám pomalý internet! Kde je chyba?

Ruší vaše vysílače meteoradary?...

Chystá se EU brutálně regulovat internet?

Kyberbezpečnost nejen v prostředí youTube

Proč investovat do vzdělávání zaměstnanců

Vybíráme nový notebook...

Takový byl seminář o GDPR v Olomouci

Dotace na vysokorychlostní internet...

Jak vypadá vysílač lokálního providera a proč by to mělo zákazníka zajímat?

Aby wifi doma fungovala.

Zpoplatnění bezlicenčních pásem by zdražilo internet, nebo snížilo jeho dostupnost

Internethome končí s bezdrátem. Nespokojení klienti často volí osvědčené lokální ISP.

Budeme mít internet z dronů a balonů?

Rychlosti internetu v lednu 2014, poprvé přes 70 tisíc měření a několik novinek

LTE? Žádnou mobilní revoluci nečekejte…

Speedmeter IPV pro zařízení se systémem Android nově na Google Play

Mobilní revoluce nebo evoluce?

Waze – doprava na dlani

Stručný úvod do geosociálních sítí

Databáze knihoven a rozcestník pro knihovníky i poskytovatele připojení

Instagram – cesta k úspěchu

Sdílení a zálohování s Dropboxem

Webové aplikace s geolokací

Posílání datových balíků po Internetu

AirFiber24 – ostrý test z reálného provozu

Česká republika a rychlosti internetu podle Akamai

PPF Petra Kellnera se přihlásila do aukce kmitočtů. Překvapivý kandidát na čtvrtého operátora.

Pinterest – nová hvězda mezi sociálními sítěmi

Google nejen vyhledávačem: Umíte správně vyhledávat?

Malware a jeho současné podoby

Odkazy odjinud