Právě jsme dostali potvrzení z Ministerstva informatiky, že zaregistrovali naši žádost o členství v Broadband fóru a jmenování mé osoby jako zástupce IPV v tomto fóru. Po 30.6. se bude rozhodovat o jednotlivých jmenováních, věřím, že nás jako nezávislé sdružení zastupující přibližně 15 tisíc uživatelů, kteří podepsali petici za rozšíření internetu a které jako jediné aktivně a dlouhodobě podporuje rozvoj broadband Internetu v ČR, jmenují.
Aktualizace: Omlouvám se, že jsem nerozepsal podrobně co Broadband fórum vlastně má být. Chtěl jsem o tom napsat článek, ale těch informací je velmi málo a tak vám je sdělím zde: Broadband fórum bude pracovní skupina odborníků jmenovaná ministryní na základě doporučení odborných asociací. Fórum by mělo spravovat nadační fónd na podporu rozvoje broadband Internetu v ČR, ve kterém je v dnešní době 500 milionů Kč vyhrazených dle rozhodnutí vlády z prodeje Českého Telecomu. Peníze z fóra by měly být rozdělovány od ledna 06 a právě členové fóra by měli vybírat, které projekty jsou nejzajímavější a přinesou co největší užitek co nejširší veřejnosti. Důraz by měl být kladen zejména na rozvoj Internetu v oblastech, kde je jeho dostupnost nejhorší.
Internet Pro Všechny chce být členem tohoto Fóra, neboť chceme zapojit do diskuse i širokou veřejnost a předejí machinacím ala „Internet do škol“.

Diskuze: 




Diskuze k článku