„MĚLI JSME PRAVDU – ADSL JE V ČR AŽ PŘÍLIŠ DRAHÉ A ČTU ROZHODNUL „“CENA BUDE REGULOVÁNA““ !“

, 29. dubna 2003

Bez dlouhých úvodních řečí si vám dovolujeme přinést potěšující zprávu pro všechny uživatele Internetu. ČTU ve svém nejnovějším prohlášení uznal chyby ve své studii a všechny opravil. Co je ovšem nejdůležitější v závěru zprávy jednoznačně vyslovil názor, že ADSL v podání Českého Telecomu je skutečně příliš drahé a proto se ČTU rozhodl, že bude tyto služby regulovat. Oficiálně tak ČTU potvrdil to, na co platforma ZUI a Internet pro všechny ve svých studiích už několik měsíců upozorňovali.

Stanovisko ČTÚ k připomínkám k dokumentu „Porovnání cen ADSL v ČR a v Evropě“

Dne 23. 4. 2003 zveřejnil ČTÚ na svých internetových stránkách

Diskuze k článku

Libor, 28. 5. 2003 (03:21):

Pozitivní pokrok to bezesporu je. Nicméně kdybychom všichni pracovali takovým hlemýždím tempem, jako naši úředníci… čím vyšší úřad, tím zabržděnější… to se nemohou věnovat své práci alespoň hodinku denně?!?

Martin, 4. 5. 2003 (12:13):

Někdo jásá nad cenou okolo 1000 korun, to je pořád moc. Vzhledem k platům, by cena měla být okolo 300-400 korun za měsíc. V něměcku jsou ceny nejpomalejších připojení s omezením přenosové kapacity na 5GB od 13euro za měsíc. Pro mnohé lidi, kteří nestahují filmy, by to bylo přijatelné. Viz http://www.freenet.de

Luboš, 3. 5. 2003 (15:21):

kdyz se nekomu nelibi socdem tak volte ODS ti nam to vytuneluji a nebude Telekom, CTU ani ADSL

pepa, 30. 4. 2003 (10:46):

Bouchli jste si sampano, p. Sovo?
Jako nejdulezitejsi na cele veci vidim, ze pokud je dost trpelivosti v natlaku, prinasi to vysledky. Ct mozna zvedne ceny, CTU mozna zacne regulovat, AO se mozna zacnou propojovat misto preprodavat. Je to na dobre ceste. Jen neusnout na vavrinech a neprestavat. Jsou to prvni pozitivni a konkretni vysledky za celou dobu pusobeni techto vasich sdruzeni. Porad jim tlucme na dvere a do jejich hlav. Vychutnejme prvni maly uspech abychom se nestali pesimisty a hura znovu do nich.
Vsechny aktivisty (ti co neco delaji) tohoto sdruzeni obdivuji za jejich dlouhotrvajici natlak. Jen tak dal…
(Jeste kdyby byly i jine statni urady pod takovou duslednou kontrolou jako je zde CTU !! :-)))

DDS, 29. 4. 2003 (22:28):

Celý náš svazácký kolektiv děkuje předákovi Českého telekomunikačního úřadu za vzorně odvedenou práci a splnění plánu dvacáté deváté pětiletky.
Doufáme, že si soudruzi z ČTÚ povedou stejně dobře i nadále, abychom i jejich fotky mohli vedle našich pověsit na desku cti před naší továrnou na foukací harmoniky.

Třikrát sláva a znovu do poctivé práce ku prospěchu všech.

Jura, 29. 4. 2003 (22:25):

Ale nebude to trvat dlouho. Už za 3 měsíce vznikne regulace že je třeba cenu snížit o kirunu padesát na nejpomalejší lince a vzápětí ji Telecim přestane provozovat a nabídne nám mnohem lepší rychlejší zas za balík prachů.Monopol je monopol

Glassman, 29. 4. 2003 (18:58):

cau Aliene 😉

Jestli si dobre vzpominam, monopol tady Telecomu prodali Klaus s Dybou, ale porad si nejak nemohu vzpomenout, kdy ze to pusobili v CSSD..? Tak jen az zase pujdete k volbam 😉

btw. jeste pred asi dvouma lety kdyz se nejaky reporter zeptal naseho nynejsiho uzasneho prezidenta ohledne internetu, zacal mlit neco o tom ze nevi co je to internet a ze ho to ani nezajima.. dva tri roky nazpet.. jestli nasi zemi reprezentuje podobne progresivnimi postoji, tak pozdrav panbuh..

Ale k ADSL – myslim si, ze pro poskytovatele internetu je mnohem jednodussi zvysit rychlost nez zlevnit, ale i to se pocita, pozdeji se muze objevit i nejaka rozumna nabidka za rozumne ceny. Ale co je hlavni, tahle situace poradne zahybe celym internetovym trhem a ja doufam, ze UPC neusne na vavrinech a pekne zvedne rychlosti aspon na 512/256 😉

Jiří, 29. 4. 2003 (14:40):

Je dobře, že ČTU umí přiznat chybu a zní to slibně. Ještě bych před jásáním ale počkal, jaká bude konkrétní podoba té regulace.

Pavel Sviták, 29. 4. 2003 (13:44):

…ve skutečnosti, že byl konečně uznán fakt jak drahou službu dostáváme. Je to paradox, ale dosud se totiž ČTÚ cenami za adsl nezabýval (šlo o princip), v tom vidím hlavní změnu!

Myšel, 29. 4. 2003 (13:27):

Opravdu jsem tak konstruktivní postoj ze strany ČTÚ neočekával. Jen tak dál!

Zlevňování samozřejmě asi nebude žádné (významné), ale půjde o navyšování rychlostí a doufejme i o odstranění zbytečných omezení v rámci služby (které ani ČTc neumí konfigurovat).

koral, 29. 4. 2003 (13:24):

určitě to k vám dorazilo, pokud to dopakne tak, telekom rychlost zvýší 2,5krát tak nad náma opět vyhraje. Snad se podaří zachovat 192Kb za rozumnou cenu. Do toho bych šel. Ani nevím jestli to zařízení co si tel. pořídil by bylo schopno vydržet 512kb jako základ ?

Josef Břeň, 29. 4. 2003 (10:46):

Jen aby se nastalo, že ČTU udělá regulaci až se vstupem do EU o 5% dolů a DPH nám vyskočí o 10% nahoru a ČT bude mít regulovaně neomezený zisk… :o)
Ve své podstatě ještě nikdo neřekl v jaké výši se bude regulovat, takže aby neřekli "nemusíme být zrovna nejlevnější, stačí tak na úrovni Irska, vždyť ti jsou tak vyspělí" :o)

Trouba the MicroWave, 29. 4. 2003 (10:18):

"Uživatel v ČR dostává za nižší ceny horší služby." – za nizsi ceny? Neni to renonc? Ale jinak hip hip huraaaa!!! A dvakrat slava CTU, ktery otevrene uznal chybu, a jednou slava p.Mlynarovi, ktery kauzu nenapadne odstartoval tim, ze pozadal CTU o zpravu.

le@, 29. 4. 2003 (09:57):

Vzhledem k tomu, že ČTÚ a ČTc jsou zajisté velmi spojité nádoby, ani to nemúže dopadnout jinak. Zlevněj o 2,50 a národu to rozepíšou na limonády, aby se jim to vrátilo. Nachytali jste je prostě na švestkách, s čímž nepočítali, tak teď budou předstírat, že si je chtěli koupit, akorát že nebyl nikdo v krámě. Dobře se dívejte až půjdou od kasy! Tutově se pokusej seknout aspon žvejkačky, nebo něco jiného, aby nevyšli plonk.

AlienCZ, 29. 4. 2003 (08:19):

Kdo za to vlastně všechno může? No přece mi, voliči. Neustále si volíme papaláše a strany se socialistickým a neekonomickým smýšlením, podporující spíš korupci, než tvrdé tržní hospodářství. Dovedu si představit i jiné ceny za podobné služby, ale to by se nikdo nesměl bát opravdu otevřít trh, neschopné poslat do věčných lovišť a ne donekonečna dotovat, omezovat jedny a podporovat druhé. Až půjdete k volbám, vzpomeňte si na tyto stránky a tyto aféry, protože jinak tam zase hodíte to co minule a nějakej Špidlův potomek nás opět pěkně překvapí. … haha …. to je politika co ..??

Pavel Sviták, 29. 4. 2003 (08:16):

přestože jsme jedni z mála kdo o této zásadní události informují!

Nezbývá než vydržet a snad se dočkáme změn. Jinak děkujeme za podporu, bez ní by se to všechno dělalo o mnoho hůř.

Auron, 29. 4. 2003 (08:11):

Oceňuji, že CTU uznal všechny chyby, které se v původní zprávě vyskytovaly a nezvolil pro svůj přístup k námitkám aroganci, nezájem a lži, tak jako by to udělalo mnoho jiných. CTU se tak zachoval férově a ČTc by se měl zamyslet, neprospělo-li by mu více stejné anebo alespoň podobné chování ve vztahu ke svým zákazníkům.

AlienCZ, 29. 4. 2003 (08:11):

Zoufalci, snad nevěříte tomu, že se něčeho dočkáme ..?? Já teda ne. Telecom je příliš velké sousto i pro Mlynáře. ČTÚ je jen banda vyžírků, stejně jako Rada pro RaTV vysílání a čeká se jen na kardinalní průser aby ty smrady někdo odvolal.Řekl bych, že to udělá až nová vláda, doufám že to nebude zase SocDem.

Pavel, 29. 4. 2003 (08:01):

Tomu nemohu uvěřit, že by se ADSL regulovalo ! To je asi nějaký žert, ne ?!

GliderMan, 29. 4. 2003 (06:21):

Doufám, že to snížení cen bude výrazné. A celková cena za nejlevnější tarif se přiblíží k 1000 Kč.

Radim, 29. 4. 2003 (05:48):

Tak už jsem ani nedoufal! Těd už jen aby to netrvalo zase rok než ČTU nařídí nějakou konkrétní cenu. Jinak gratuluji ZUI a Internetu pro všechny bez vás by jsme se asi takovéto zprávy nedočkali.

Kategorie Bleskovky.

Diskuze: 21 Comments

Navštivte také

Speedmeter Internetu pro všechny

Katalog Wifi sítí

Reklama:

Bleskovky

Pozvánka na workshop IPv6 v praxi – posledních pár dní na registraci.

, 28.2. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na workshop IPv6 v praxi – posledních pár dní na registraci.

Sprintel jako první regionální operátor spouští novou síť v pásmu 3,7 GHz

, 6.2. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sprintel jako první regionální operátor spouští novou síť v pásmu 3,7 GHz

IT dovednosti teenagerů – mají se starší bát mladé generace?

, 14.1. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem IT dovednosti teenagerů – mají se starší bát mladé generace?

MPO spustilo veřejnou konzultaci nové mapy – intervenčních oblastí pro dotace NGA

, 19.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MPO spustilo veřejnou konzultaci nové mapy – intervenčních oblastí pro dotace NGA

UPC hlásí výrazný růst tržeb i připojených domácností

, 12.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem UPC hlásí výrazný růst tržeb i připojených domácností

Konferencia „Kam kráčajú telekomunikačné siete Slovensko 2018“ už za pár dní. Nepremeškajte registráciu.

, 8.10. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Konferencia „Kam kráčajú telekomunikačné siete Slovensko 2018“ už za pár dní. Nepremeškajte registráciu.

Letní akvizice – Edera kupuje Metropolitní

, 3.7. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letní akvizice – Edera kupuje Metropolitní

ISP Futuretec 2018

, 21.5. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ISP Futuretec 2018

Vodafone kupuje UPC. Obchod musí ještě potvrdit Evropská komise.

, 10.5. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vodafone kupuje UPC. Obchod musí ještě potvrdit Evropská komise.

Více bleskovek →

Články

Sledování TV přes internet aneb IPTV v Česku – aktualizováno!

, 30.1. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sledování TV přes internet aneb IPTV v Česku – aktualizováno!

Bezpečnost na internetu: znáte tato pravidla i vy?

, 16.1. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bezpečnost na internetu: znáte tato pravidla i vy?

Rychlé připojení k internetu jako zbytečný luxus?

, 27.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rychlé připojení k internetu jako zbytečný luxus?

Vánoční dilema: PlayStation, Xbox nebo snad Nintendo?

, 20.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční dilema: PlayStation, Xbox nebo snad Nintendo?

Odklad 1. Česko–Slovenské telekomunikační konference a omluva přihlášeným účastníkům i potenciálním zájemcům.

, 12.11. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Odklad 1. Česko–Slovenské telekomunikační konference a omluva přihlášeným účastníkům i potenciálním zájemcům.

Jak si stojí nové tarify T-Mobile v porovnání s našimi sousedy?

, 27.8. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si stojí nové tarify T-Mobile v porovnání s našimi sousedy?

 

Reklama:
ujezd.net
ujezd.net